CAWI – Profesjonalne ankiety elektroniczne

CAWI to technika za pomocą której respondent realizuje badania ankietowe zgodnie z wyznaczonym kwestionariuszem, otrzymanym w panelu internetowym, lub przez konkretny portal. Ankietyzacja CAWI jest najczęściej tworzona przez profesjonalistów zajmujących się badaniami marketingowymi, statystyką, badaniami rynku, analizą matematyczną, socjologią.

 

Jak wygląda budowa ankiety?

 

Oprogramowanie SurvGo™ umożliwia profesjonalną rozbudowę ankiety, dodanie do niej zdjęć, klipów audiowizualnych, dzięki czemu ankietyzacja jest o wile bardziej atrakcyjna dla respondentów.

 

Kwestionariusze ankiet CAWI, które tworzy się na platformie SurvGo™ są dostosowane do obecnych potrzeb marketingowych firmy lub marki. Dzięki udzielonym w kwestionariuszu odpowiedziom na zadane pytania, zgodnie z konkretnym celem badań – istnieje duże prawdopodobieństwo uzyskania cennych danych firmy, które będą służyć jej rozwojowi. Tworzenie samodzielnych ankiet CAWI jest najtańszym sposobem na realizację badań na rzecz przedsiębiorstwa. W przeciwieństwie do badań jakościowych, jak wywiady pogłębione lub fokus, zabierają także zdecydowanie mniej czasu oraz nie wymagają specjalistów do ich realizacji.

 

Coraz bardziej popularne aplikacje internetowe oraz użycie sieci w różnych grupach wiekowych, a także wśród osób o różnych cechach społeczno-demograficznych sprawia, że ankieta CAWI może dotrzeć do szerokiego grona respondentów. Jest to zatem coraz popularniejszy sposób na zgromadzenie istotnych danych.

 

Platforma SurvGo™ umożliwia twórcom ankiet:

  • Samodzielne projektowanie i zarządzanie badaniem opinii konsumentów i klientów,
  • Realizację projektu badawczego w powtarzalny sposób – cyklicznie,
  • Kompleksowy oraz zautomatyzowany proces badawczy,
  • Pozyskanie dostępu do ponad 100 000 respondentów dostępnych na panelu konsumenckim Badanie-Opinii,
  • Mierzenie satysfakcji klientów w sposób błyskawiczny,
  • Tworzenie rzetelnego i przejrzystego raportu z badań,
  • Pełne bezpieczeństwo i dyskrecję w trakcie procesu badawczego,
  • Możliwość skorzystanie wielu typów pytań kwestionariuszowych,
  • Tworzenie dopasowanych form i stylów kwestionariuszy ankiet.

 

Poszukiwanie respondentów online

 

Dzięki platformie SurvGo™ można bez większych trudności przesyłać informacje z zaproszeniem do badań ankietowych, jak również skorzystać ze wspomnianego panelu badanie-opinii.pl. Dodatkowa zaleta to możliwość umieszczania linków przekierowujących do ankiet: na portalach znanych socialmediów i na stronach internetowych. SurvGo™ umożliwia także rozsyłanie powiadomień w formie SMS do konsumentów i mailingu informacyjnego.

 

Twórz profesjonalne kwestionariusze CAWI, dzięki narzędziom udostępnionym przez Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat®. Otrzymuj cenne informacje na temat konkurencji i konsumentów!

 


 

biostat.com.pl – CAWI, ankietyzacja online, , panel konsumencki, ankiety online, Computer Assisted Web Interview

Tagi

ankiety online zarabianie na ankietach badania ankietowe